Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Allen Carr
“Lengvas būdas mesti rūkyti”

“Jeigu vadovausitės mano nurodymais, iki gyvenimo pabaigos būsite laimingu nerūkančiuoju.”


“Visuomenėje padvelkė pokyčių vėjas. Sniego gniūžtė jau pajudėjo, ir viliuosi, kad ši knyga jai padės virsti lavina.”
Naujienų prenumerata
Atsiliepimai
"Tai buvo toks netikėtas atradimas, kad akimirksniu buvau išlaisvintas nuo priklausomybės."
Parašyk savo atsiliepimą...


Seminarai


Perspėjimas

Gali būti, kad jūs šiek tiek prisibijote skaityti šią knygą. Galbūt pati mintis mesti rūkyti jums, kaip ir daugeliui rūkalių, sukelia paniką, ir, nors tvirtai nusprendėte vieną gražią dieną neberūkyti, ta diena - tikrai ne šiandien.

Jeigu jūs tikitės, kad aš imsiu pasakoti apie siaubingą pavojų sveikatai ar apie tai, kad per ilgus rūkymo metus jūs išleidžiate galybę pinigų, arba kad rūkymas - tai vulgarus, bjaurus įprotis, o jūs pats - kvailas, silpnavalis ištižėlis, tai turiu nuvilti. Tokia taktika nė karto nepadėjo mesti rūkyti man pačiam, o jei ji galėtų padėti - jūs jau seniai nerūkytumėte.

Mano metodas, kurį toliau aš vadinsiu „Lengvu būdu", veikia visai kitaip. Galbūt bus sunku patikėti kai kuriais dalykais, apie kuriuos ketinu papasakoti. Tačiau kai perskaitysite šią knygą, ne tik patikėsite, bet ir nesuprasite, kaip jums kažkada taip „išplovė smegenis", kad tikėjote kažkuo kitu. Egzistuoja neteisinga nuomonė, kad mes patys nutariame būti rūkaliais. Rūkaliai nusprendžia tapti rūkaliais ne daugiau negu alkoholikai nusprendžia tapti alkoholikais, o heroino narkomanai - heroino narkomanais. Taip, iš tiesų mes patys nusprendėme užsirūkyti savo pirmas bandomąsias cigaretes. Aš taip pat laikas nuo laiko  nueinu į kiną, bet, suprantama, nenusprendžiu praleisti visą gyvenimą kino teatro salėje.

Prašyčiau atsigręžti į savo praeitį. Ar kada nors sąmoningai nusprendėte, kad tam tikromis gyvenimo akimirkomis negalėsite maloniai pietauti ar susitikti su draugais neužsirūkydami, ar kad negalėsite susikaupti ar įveikti streso be cigaretės? Kurioje gyvenimo atkarpoje jūs nutarėte, kad cigaretės reikalingos ne tik tuomet, kai susitinkate su draugais, bet jas būtina turėti kišenėje nuolatos, nes kitaip jausitės neužtikrintai ar net panikuosite?

Jus, kaip ir bet kurį kitą rūkalių, įviliojo į pačius baisiausius ir labai klastingus spąstus, kuriuos paspendė žmogus kartu su gamta. Pasaulyje nėra tokių tėvų, nesvarbu ar jie būtų rūkantys, ar ne, kuriems patiktų mintis, jog jų vaikai galėtų rūkyti. Tai reiškia, kad visi rūkaliai gailisi, jog kažkada patys pradėjo rūkyti. Nieko stebėtino - iki tol, kol įkliūva į rūkymo spąstus, niekam nereikia cigarečių, kad būtų galima mėgautis maistu ar kovoti su stresu.

Tuo pat metu visi rūkaliai nori ir toliau rūkyti. Niekas negali priversti mūsų rūkyti; sąmoningai ar ne - mes nusprendžiame patys. Jeigu egzistuotų stebuklingas mygtukas, kurį paspaudus rūkaliai galėtų atsibusti ryte lyg niekada nebūtų rūkę savo pirmosios cigaretės, tada vieninteliai rūkaliai pasaulyje beliktų paaugliai, kuriems rūpi tik eksperimentuoti. Vienintelis dalykas, dėl kurio mes nemetame rūkyti - BAIMĖ!

Baimė, kad kelyje į laisvę mums teks išgyventi nenusakomai ilgą kentėjimo, netekties ir neįgyvendintų norų periodą. Baimė, kad be cigaretės, be šio nedidelio ramsčio, jau niekada nei valgis, nei susitikimai su draugais nesuteiks mums malonumo kaip anksčiau. Baimė, kad mes niekada negalėsime susikaupti, suvaldyti stresą ar pasitikėti savimi. Baimė, kad mūsų asmenybė ir charakteris pasikeis. Bet labiausia mes bijome, kad visam laikui tapome vergais ir niekada visiškai neišsilaisvinsime, o visą likusį gyvenimą praleisime svajodami apie atsitiktinę cigaretę. Jei jūs, kaip ir aš, jau išbandėte visus tradicinius rūkymo metimo būdus ir perėjote visas kančias to, ką aš vadinu valios pastangų metodu, tai ne tik papuolėte šios baimės įtakon, bet ir esate įsitikinę, kad niekad nesugebėsite mesti rūkyti.

Jeigu jūs bijote, panikuojate ar jaučiate, kad dabar netinkamas metas mesti rūkyti, leiskite man patikinti, kad tokius būgštavimus ir pasimetimą iššaukia baimė.

Ta pati baimė, kurios nepanaikina cigaretės, o tik sukelia ją. Jūs sąmoningai nesiruošėte pakliūti į nikotino spąstus. Tačiau kaip ir visi spąstai, jie paspęsti taip, kad liktumėte įkalintas. Paklauskite savęs: ar tuomet, kai eksperimentuodami užsirūkėte pirmąsias cigaretes, nusprendėte būti rūkaliumi visą likusį gyvenimą? Taigi kada jūs ruošiatės mesti? Rytoj? Kitais metais? Nustokite save apgaudinėti! Spąstai sukurti taip, kad liktumėte juose visą gyvenimą. Kaip jūs galvojate, dėl kokios priežasties rūkaliai nemeta rūkyti iki tol, kol rūkymas nenužudo jų?

Pirmą kartą šią knygą išleido „Penguin" leidykla daugiau nei prieš dvidešimt metų ir nuo to laiko kiekvienais metais ji tampa bestseleriu. Visus šiuos metus aš susirašinėju su knygos skaitytojais. Kaip netrukus perskaitysite, susirašinėdamas supratau, kad šio būdo efektyvumas pranoko pačius drąsiausius mano lūkesčius. Be to, skaitytojų laiškai atskleidė dvi problemas, kurios man kelia nerimą. Vėliau aš išsamiau apžvelgsiu antrąją, o pirmoji išplaukia iš gautų laiškų. Štai trys tipiški pavyzdžiai:

„Aš iš pradžių netikėjau tuo, ką jūs teigėte, ir atsiprašau, kad abejojau jumis. Tai buvo labai lengva ir malonu - viskas, kaip jūs ir rašėte. Aš padovanojau jūsų knygą visiems savo rūkantiems draugams ir giminėms, bet negaliu suprasti, kodėl jie neskaito."

„Prieš aštuonerius metus mano draugas, buvęs rūkalius, davė man jūsų knygą, tačiau aš prisiruošiau perskaityti ją tik dabar. Gailiuosi tik dėl to, kad veltui praradau aštuonerius metus."

„Aš ką tik perskaičiau „Lengvą būdą". Praėjo vos keturios dienos, o aš jau taip šauniai jaučiuosi! Esu įsitikinusi, kad man daugiau niekada nebereikės rūkyti. Pirmą kartą pradėjau skaityti jūsų knygą prieš penkerius metus, perskaičiau iki vidurio ir supanikavau. Aš žinojau, kad jeigu būčiau skaičiusi toliau, man būtų tekę mesti rūkyti. Kokia gi aš buvau kvaila!"

Ne, ši mergina visai ne kvaila. Aš jau buvau užsiminęs apie stebuklingą mygtuką. Mano metodas veikia būtent kaip jis. Leiskite man paaiškinti: „Lengvas būdas" - ne stebuklas, tačiau man ir šimtams tūkstančių buvusių rūkalių, kurie pamatė, kaip lengva ir malonu mesti rūkyti, - jis atrodo kaip tikras stebuklas!

O dabar turiu įspėti. Situacija primena vištą ir kiaušinį. Kiekvienas rūkalius nori mesti rūkyti, ir kiekvienas gali patirti, kaip lengva ir malonu tai padaryti. Pabandyti mesti trukdo tiktai baimė. Atsikratyti šios baimės - pats didžiausias pasiekimas. Tačiau jūs neišsivaduosite iš tos baimės, kol neperskaitysite visos knygos. Ir atvirkščiai: kaip ir merginai iš pateikto pavyzdžio, beskaitant knygą baimė gali augti ir trukdyti perskaityti ją iki galo.

Jūs nesiruošėte pakliūti į spąstus, tačiau aiškiai suvokite, kad nepavyks ištrūkti, kol nenuspręsite to padaryti. Galbūt jau bandote nusimesti naštą ir neberūkyti, bet baimė jus sutramdo. Bet kuriuo atveju, prašau atminti svarbiausia: JUMS VISIŠKAI NĖRA KO PRARASTI!

Jei baigdamas skaityti knygą nuspręsite, kad norite ir toliau rūkyti, nebus nieko, kas galėtų sutrukdyti. Kol skaitote, nėra jokios būtinybės mažinti surūkomų cigarečių skaičių. Ir atminkite - tai nėra šoko terapija. Priešingai, aš jums turiu tik gerų žinių! Ar galite įsivaizduoti, kaip jautėsi grafas Montekristas, kai jam pagaliau pavyko pabėgti iš kalėjimo? Būtent taip jaučiausi ir aš, ištrūkęs iš nikotino spąstų. Būtent taip jaučiasi milijonai buvusių rūkalių, pasinaudojusių manuoju būdu. BŪTENT TAIP JAUSITĖS IR JŪS, baigę skaityti šią knygą!

SIEKITE ŠIO TIKSLO!

© UAB "Lengvas būdas", El. paštas: info@lengvasbudas.lt  Tel.: +370 672 77710 Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb.