Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Allen Carr
“Lengvas būdas mesti rūkyti”

“Jeigu vadovausitės mano nurodymais, iki gyvenimo pabaigos būsite laimingu nerūkančiuoju.”


“Visuomenėje padvelkė pokyčių vėjas. Sniego gniūžtė jau pajudėjo, ir viliuosi, kad ši knyga jai padės virsti lavina.”
Naujienų prenumerata
Atsiliepimai
"Tai buvo toks netikėtas atradimas, kad akimirksniu buvau išlaisvintas nuo priklausomybės."
Parašyk savo atsiliepimą...


Seminarai


Knygos "Lengvas būdas mesti rūkyti: specialiai moterims" pratarmė

          Savo pirmąją knygą „Lengvas būdas mesti rūkyti“ parašiau 1985 metais. Nuo tada aš beveik kiekvieną dieną sužinau ką nors naujo apie priklausomybę nuo nikotino. Siekdamas patobulinti „Lengvo būdo“ metodą ir išlaikyti jo aktualumą, šias žinias įtraukiau į vėlesnes knygos laidas. Iki šiol visose mano parašytose knygose vyravo mano asmeninis požiūris. Šioje knygoje pamėginau atsiriboti nuo savo požiūrio ir išdėstyti mano metodo pagalba visam laikui metusių rūkyti moterų patirtį bei įžvalgas. Didžiąją mūsų klinikų pacientų dalį sudaro moterys, tad visai suprantama, kodėl reikėjo „Lengvo būdo“ varianto moterims. Argi ne taip?
          Manęs ne kartą klausė, ar būtina ir, ar politiškai korektiška – atsižvelgiant į nūdienos socialinį klimatą – rašyti konkrečiai apie moteris ir rūkymą. Juk aš tvirtinu, kad mano metodas padeda visiems rūkaliams nepriklausomai nuo jų lyties. Ir aš vis dar laikausi šios nuomonės. Tačiau tiek iš savo patirties, tiek iš pokalbių su mūsų terapeutais žinau, kad metant rūkyti iškyla tam tikrų sunkumų, būdingų tik moterims. Juos galime išspręsti savo klinikose. O „Lengvame būde mesti rūkyti: specialiai moterims“ aš noriu platesniam skaitytojų ratui parodyti, kaip efektyviai ši metodika padeda susidoroti su tik moterims būdingais sunkumais, kadangi metant rūkyti tenka susidurti su pačiomis įvairiausiomis kliūtimis.
          Ar vyrai taip smarkiai skiriasi nuo moterų? Ir taip, ir ne. Tačiau rūkančios moterys daug labiau bijo mesti rūkyti nei vyrai. Tai žinome iš nuogąstavimų, kuriuos jos išsako mūsų užsiėmimų klinikoje metu. Esu tikras, kad šio skirtumo priežastis tikrai ne ta, jog vyrai labiau drovisi pasakoti apie savo baimes. Tiesiog jiems nekyla tokių nuogąstavimų, kokius dažnai mini moterys.
          Įvairios priežastys, kodėl moterims kyla tokie būgštavimai, bus nagrinėjamos tolesniuose skyriuose. Trumpai sakant, rūkančiai moteriai cigaretės yra vienas iš ramsčių, būtina gyvenimo dalis, neatsiejama nuo jos savimonės. Tai ypač būdinga moterims, susirūpinusioms savo svoriu ir figūra. Mintis apie savo ramsčio netektį gąsdina moterį, net jeigu ji, sprendžiant iš pirmo žvilgsnio, kuo puikiausiai susidoroja su daugybe kitų užduočių ir vaidmenų.
          Šiuos „ypatingus santykius“ su cigaretėmis ir rūkymu sąlygoja moterų gyvenimo būdas ir jų supratimas, kaip dera gyventi. Tabako pramonė kuo puikiausiai supranta šias sąsajas. Juk ne šiaip sau ji jau išleido ir toliau leidžia milijardus dolerių potencialių pirkėjų psichologiniam portretui nustatyti. Tabako gamintojai daro viską, kad suvoktų moterų mąstyseną, jų pasaulėžiūrą ir psichologiją.
          Pagrindiniai rūkymo spąstų veikimo principai yra nekintantys ir „Lengvas būdas“ juos sėkmingai atskleidžia. Tačiau būdai, kuriais moterys patenka į šiuos spąstus, pasikeitė, todėl norinčioms išsivaduoti ir daugiau niekada nepakliūti, reikia juos žinoti. Prie šių spąstų sukūrimo prisidėjo tabako pramonė, pokyčiai visuomenėje ir, plačiąja prasme, pačios moterys. Šeštajame dešimtmetyje prasidėjusi socialinė revoliucija pagimdė melžiamą karvę tabako pramonei, kuri, pastaruoju metu daugiau prarasdama nei pritraukdama vartotojų vyrų, atrado naują pelningą rinką – jaunas suaugusias moteris. Ironiška ir tragiška tai, kad moterys, ką tik išsikovojusios laisvę vienoje sferoje, leidosi pavergiamos kitoje.
          Apie tai papasakosiu šiek tiek vėliau. Tuomet viskas taps aišku. Tačiau vienas dalykas yra neabejotinas: kai tik jūs įžvelgsite rūkymo spąstų esmę, suprasite, kodėl noriu išgelbėti pasaulį nuo šio maro. Tikiuosi, kad ir jūs norėsite prie to prisidėti – mesdama rūkyti pati, o gal nupirkdama šią knygą moteriai, kuri jums rūpi. Atskleisdamas visą tiesą apie rūkymą, viliuosi jus įtikinti, kad nugalėti kliūtis, kylančias metant rūkyti, yra lengva. Kai tai suprasite, pati įsitikinsite, kad šis būdas iš tiesų yra lengvas.

© UAB "Lengvas būdas", El. paštas: info@lengvasbudas.lt  Tel.: +370 672 77710 Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb.